Προετοιμασία υποψήφιων

/Προετοιμασία υποψήφιων
Προετοιμασία υποψήφιων 2017-09-20T17:01:18+00:00

Τo Φροντιστήριο μας με εμπειρία από το 1ο έτος διενέργειας των εξετάσεων για τα πρότυπα σχολεία, αναλαμβάνει την προετοιμασία των υποψήφιων μαθητών για την Ευαγγελική Σχολή Σμύρνης, την Ιωνίδειο Σχολή Πειραιά και όλα τα Πρότυπα Γυμνάσια, με:

• Διδασκαλία από Έμπειρους & Εξειδικευμένους Καθηγητές (Μαθηματικούς, Φιλολόγους)
  • Ομοιογενή Τμήματα 4ωρης εβδομαδιαίας φοίτησης σε 1ημέρα μαθημάτων (Σάββατο).
  • Εβδομαδιαία Μονόωρα Διαγωνίσματα για συνεχή εξάσκηση και σωστή διαχείριση του διαθέσιμου χρόνου εξέτασης.
  • Διενέργεια 3 (τριών) δίωρων Τεστ Προσομοίωσης των Εξετάσεων, εκτός των ωρών διδασκαλίας, βάσει των προδιαγραφών των Προτύπων Σχολείων, με πλήρη και αναλυτική γραπτή αξιολόγηση των γραπτών, χρήσιμες συμβουλές για τη βελτίωση και την πρόοδο των μαθητών, καθώς και οδηγίες για την σωστή διαχείριση του χρόνου κατά την εξέταση.
  • Αποκλειστικό Υλικό 5 Βιβλίων “ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΡΟΤΥΠΟ” (2-3) Βιβλία για κάθε μάθημα εξέτασης με Θεωρία, Θέματα, Ασκήσεις και τις Λύσεις τους.
  • Σύγχρονη Εκπαιδευτική Πλατφόρμα εκμάθησης και εξάσκησης σε Η/Υ (Edu Practise).
  • Πληροφορίες για οποιοδήποτε θέμα ανακύψει σε σχέση με τον διαγωνισμό, τις ημερομηνίες, τα δικαιολογητικά και Ηλεκτρονικές Αιτήσεις.